İnsanın fizyolojik ihtiyaçları karşılandıktan sonra ikinci düzey ihtiyaç olan güvenlik ihtiyacı ortaya çıkar. Güvenlik ihtiyacı dış faktörlerden kaynaklı tehlikelerden korunup emniyet içerisinde olma ile karşılanır.  Güvenliği sağlamak için insanoğlu sürekli bir arayış içerisinde olmuş ve yeni çözümler geliştirmiştir. Hala geliştirilebilir olan ve kendini sürekli yenileyen X Ray cihazları tehlikeyi en aza indirerek en etkili güvenlik yöntemlerinden biri olmuştur.

X ray cihazları nedir ne işe yarıyor?

Çok ciddi insan geçişinin olduğu alanlarda öneminin daha çok ortaya çıktığı X Ray cihazlarını tanıtmak gerekirse.

Ülkemizde yaygın olarak havaalanları ve alışveriş merkezlerinde kullanılan X Ray cihazları, içeriye giriş yapan ziyaretçilerin ve görevlilerinin güvenliğini arttırmak için etkili bir denetim hizmet kalitesi sağlamak amacıyla kullanılan bir görüntüleme sistemidir. Paket, çanta, bavul, koli vb. içerisindeki bıçak, silah, patlayıcı madde ve her türlü can güvenliğini tehdit edecek bir içerik olup olmadığını X Ray cihazlarımız ile kolaylıkla görüntülenmektedir.

Kapalı çanta, Kapalı bagaj ve saklanmış, görünemeyen tüm eşya ve cisimlerin içerisini bizlere gösteren X Ray cihazları pratik ve kolay bir şekilde önlem almamıza ve böylelikle tehlikeyi en aza indirilmesine yaramaktadır.

X-Ray cihazının teknik açıdan çalışma prensibi nedir?

X Ray cihazı elektrikten aldığı akım ile x-ışını üreten bir X Ray jeneratörüne sahip bir cihazdır. Çantalarınız cihazın içine girdiğinde cihaz X ışını üretir ve kapalı çantayı delip geçen ışınlar cihazın tünelinin etrafında bulunan dual enerji jeneratörden yansıması sonucu verileri oluşturur. Oluşan veriler X Ray görüntü işleme yazılım sistemi sayesinde işlenir ve cihaz içinden geçen çantanın görüntüsü monitörde gözükür. Çanta veya paket X ray cihazından geçerken organik maddeleri turuncu renkte metalleri yani inorganik maddeleri mavi renkte görebilirsiniz. Metal olmayan maddeler organiktir. X ray cihazlarında teknik açıdan bulunması gereken en temek özellik; organik ve inorganik maddelerin ayrımıdır. 38 mm çelik saca işleme kalınlığı (penetrasyon) değeri sayesinde X ray cihazlarımız sınıfının en yüksek çeliğe nüfuz etme özelliğine sahiptir. Üstün performanslı, 10 yıl yedek parça servis garantisi ile satılan modellerimizi inceleyebilir ve bizlere ulaşıp satış fiyatları ile ilgili teklif isteyebilirsiniz.

Video ile x ray cihazları hakkında daha çok bilgiye sahip olacaksınız.